اگر دنیایشان را می پذیرفتی تو را دوست می داشتند و اگر از آن در می گذشتی از تو ایمن می شدند

و طلحه و عثمان و سعد و دیگران اموال بی شماری داشتند و اگر نگویم همه اموالشان باید بگویم بیشتر اموالشان از بیت المال مسلمین بود (هر که خواستار اطلاع بیشتر است باید به کتب تاریخ مراجعه کند)

اگر از ابوذر (رح) بپرسیم این همه درد و مصیبتی که در طول زندگی با آن مواجه بودی به خاطر چیست؟ خواهد گفت : حبیبم رسول خدا (ص) فرمود : ابوذر حق بگو! و من حق را آشکار ساختم و این امر دوستی برایم باقی نگذاشت!

خوشا به حالت ای ابوذر! زندان بان هایت خوار گشته اند و نتوانستند تو را بکشند بلکه تو ایشان را کشتی ، آنها مردگانی متحرک بودند اما تو تا امروز در قلب های اهل ایمان زنده ای و با مایی و برای هر انسان آزاده که در هر کجا خواهان مطالبه حقوق فقرا و مستمندان و بیچارگان است نمونه اعلی و الگوی کامل هستی و آنچه مولای موحدان علی بن ابی طالب (ع) به تو فرمود برایت کافی است : 

(ابوذر تو برای خدا خشمناک شدی پس به کسی که برایش خشمناک شده ای ، امیدوار باش ، این جماعت از تو بر دنیای خویش ترسیده اند و تو از ایشان بر دین خود هراسان شده ای ، پس دنیایشان را که از تو به خاطر آن ترسیدند به ایشان واگذار و به سوی دین خود که بر آن از ایشان ترسیده ای بگریز . آنها به آن چه از ایشان بازداشتی چقدر محتاجند و تو از آن چه از تو دریغ داشته اند چقدر بی نیازی! و فردای قیامت خواهی دانست که چه کسی سود کرده و که بر دیگری بیشتر حسد می ورزد ، اگر آسمان ها و زمین در به روی بنده ای ببندند و آن بنده تقوا پیشه کند ، خداوند برایش دری خواهد گشود . پس مونسی جز حق مگیر و جز از باطل مترس . اگر دنیایشان را می پذیرفتی تو را دوست می داشتند و اگر از آن در می گذشتی از تو ایمن می شدند) (نهج البلاغه : ج2 ص17)

صفحه ی 97 کتاب فتنه گوساله – جلد اول ، نوشته سید احمد الحسن یمانی ع ، وصی و فرستاده امام مهدی ع و حضرت عیسی ع)
لینک دانلود این کتاب : http://www.mediafire.com/?ctxrwhza5ylazqx

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: