حرام بودن کمک به ظالمین و طاغوتیان ، حدیث امام موسی کاظم ع با صفوان شتربان

حرام بودن کمک به ظالمین و طاغوتیان ، حدیث امام موسی کاظم با صفوان شتربان :

امام موسی کاظم (ع) به صفوان شتربان فرمودند : (ای صفوان! هر چیزی که در توست زیباست مگر یک چیز ، گفتم فدایت شوم چه چیزی؟ فرمودند : کرایه دادن شترهایت به این مرد (یعنی هارون) ، گفتم به خدا آن را برای خوشگذرانی کرایه ندادم و نه برای صید و نه برای لهو و لعب ولیکن آنها را در این راه کرایه دادم (منظورش در راه رفتن به مکه است) ، و من سرپرستی کاروان را بر عهده نگرفتم و لیکن غلامان خود را با آنها فرستادم.امام (ع) فرمود : ای صفوان! کرایه شترها برای شماست؟!

گفتم : بله فدایت شوم

فرمودند : آیا بقای آنها را دوست نداری تا تو کرایه ات را از آنها بستانی؟! گفتم بله!

فرمودند : فرمودند پس هر کس بقای آنها را بخواهد از آنها خواهد بود و هر کس از آنها بوده وارد آتش خواهد شد.

صفوان گفت : رفتم و تمام شترهایم را فروختم)

اگر حیات و زندگی کردن ظالمین و بقای آنها در این منزلت و این جایگاه پست باشد ، پس حال کسی که در زمره ی آنها قرار گیرد ، چگونه است؟ و یا اینکه با آنها مشغول به کار شود و همراه قافه ی آنها به راه بیفتد و یا اینکه به امر آنها عمل کند؟

اگر یاری رساندن ظالمین حتی به اندازه چیدن خرمای این چنین از طرف اهل بیت (ع) مورد نهی قرار گرفته و دوست داشتن بقای آنها از شدیدترین گناهان محسوب می شود و ائمه (ع) ما را از آن بر حذر داشته اند ، پس حال و روز کسی که با آنها در حکومت شریک می شود چگونه است؟!

و یا داخل شدن در وظایف و ولایت آنها.بلکه حال کسانی که از موسسین دولت آنهاست چگونه خواهد بود؟!

و یا کسی که از ارکان سلطه و حکومتشان و مرتبط با آنها،در قوی شدن حکومت آنها دخیل است نیز چگونه خواهد بود؟ (و آن هم بخاطر این که ولایت جائر از بین بردن همه ی حق و احیاء همه ی باطل و اظهار ظلم و جور و فساد است ، همان طور که در حدیث تحف العقول آمده است) (عقائد الامامیه محمد رضا المظفر ص 114)

این اگر کار در اداره های دولتی شهری است ، پس کار در نیروهای نظامی در بقای طاغوت در حکومت کمک چگونه خواهد بود؟!

در نهایت کمکی است به دشمنان امام مهدی (ع) ، و این امر را دست کم نگیرید.در کشورهایی که ملتهای آنها اندک آزادی دارند ، اگر جماعت معینی خواستار فشار بر حکومت آن کشور برای تحقق خواسته هایی معین شوند ، دست به اعتصاب می زنند.

پس ای کارگران و مهندسان و کارمندان! حکومت های طاغوتی بواسطه ی شما بر پا و تقویت شده و شما ستون اساسی حکومتهای آنان هستید که طاغوت بر آن استوار شده است.

و شاید بعضی از شما بگویند : که چکار باید کرد در حالی که امروزه آنها بر ما مسلط هستند؟

باید بگویم که آنها از زمان وفات حضرت رسول (ص) بر ما مسلط شدند . و این عیب و ایراد از اوصیاء (حضرت امام علی ع و فرزندانش) نبوده ، بلکه عیب و ایراد در خود ماست.

ما همیشه در یاری رساندن حق کوتاهی می کنیم.و شاید هنگام ظهور امام مهدی (ع) افراد زیادی بگویند که این مهدی (ع) ، نیست تا این که از هوای نفس خود پیروی کرده و عذری برای ترک یاری رساندن به امام مهدی (ع) داشته باشند.

همان کاری که اهل مکه و یهود با رسول خدا (ص) انجام دادند،با شناختی که از پیامبر (ص) داشتند و پیامبر (ص) را همانند فرزندان خویش می شناختند.

در آنچه که خلق و خوی عظیم و امانتداری و صداقتش ، و دوری او از دروغ در امور دنیوی را می دانستند.همان طور که آنها با آیات و معجزاتی که خداوند او را با آنها تایید کرده بود می شناختند.ولی پیامبر (ص) را به عنوان جبهه ی حقی که مصالح دنیوی آنان را به خطر می انداخت، یافتند و او را در حال دعوت کردن به جهاد در راه خدا ، که زندگی آنها را به خطر می اندازد ، دیدند.

پس به او پشت کردند . لکن خداوند متعال او را یاری نمود . همان طور درباره ی امام مهدی (ع) عده زیادی از یاری رساندن به او شانه خالی می کنند.لکن خداوند متعال او را یاری نموده و پیروز خواهد کرد.

امام صادق (ع) فرمودند : خداوند این امر را با یاری کسانی که جایگاهی در دین ندارند انجام می دهد و اگر امر ما آمد از آن بیرون خواهند رفت ، کسانی که امروزه به عبادت بتها مشغول هستند (غیبه الطوسی ص450 ، بحارالانوار ج52 ص329،معجم احادیث الامام المهدی (ع) ج3 ص 423)

اطاعت بتها یعنی اطاعت از طاغوت و هم مسیر شدن با آنها و پیروی از هوای نفس است.

و از امام صادق (ع) روایت است که فرمودند : اگر قائم خروج کند از این امر کسانی که خود را اهل آن می بینند خارج می شوند و در آن کسانی که شبیه بندگان خورشید و ماه هستند وارد می شوند. (غیبه الطوسی ص332 ، بحارالانوار ج52 ص364، معجم احادیث الاامام المهدی (ع) ج3 ص501)

این بدان معنی است که بعضی از کسانی که ادعای تشیع می کنند و خود را از یاران امام مهدی (ع) می پندارند از این امر خارج می شوند و در صفوف انصار قائم قومی دیگر (غیر شیعه) وارد می شوند ، بلکه بیشتر آنها غیر مسلمان بوده و پس از این که حق را شناختند همراه آل محمد (ص) خواهند آمد .

(صفحه ی 66 تا 68 کتاب فتنه ی گوساله – قسمت دوم ، نوشته ی سید احمدالحسن ع )

لینک دانلود این کتاب با حجم یک مگابایت 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: