قائم (ع) یا امام مهدی (ع) طبق احادیث اهل بیت (ع) ، قرار است چه تغییراتی را در مساجد ایجاد کند؟!

از امام صادق (ع) : قائم مسجدالحرام را ویران می کند تا آن را به اساس و پایه ای اصلی خود برگرداند و مسجد رسول خدا (ص) را نیز به همانند بنای سابق خود بر می گرداند و بیت خدا (کعبه) را به جایگاه و شان اصلی خود بر می گرداند و دستان بنی شیبه را قطع کرده و آنها را بر کعبه آویزان می کند.
غیبت للطوسی:ص 472،بحارالانوار ج 52 ص 332،جامع احادیث الشیعه:ج52 ص595

و از ابی بصیر در حدیثی که شیخ طوسی آنرا خلاصه کرده ، گفت : اگر قائم (ع) قیام کرد ، وارد کوفه می شود و دستور می دهد که چهار مسجد را ویران کنند تا اینکه اساس آن و پایه اصلی آن بیرون بیاید و چوبه های آن همانند چوبه یا داربند موسی (ع) شوند و همه ی مساجد ساده شده و هیچ گونه بر دیگری برتری نخواهند داشت همانطور که در عهد رسول خدا (ص) بوده … .
غیبت للطوسی:ص475،بحارالانوار ج52 ص333،معجم احادیث الامام المهدی ع:ج3 ص312

از ابی محمد امام حسن عسکری (ع) فرمودند : اگر قائم قیام کرد ، دستور به ویران کردن مناره ها و مقاصیری که در مساجد وجود دارند می کند ، در این حین با خودم گفتم : این کار چه معنی دارد؟ پس امام رو به من کرد و فرمود : معنی آن این است که آنها جدید و به صورت بدعت هستند و هیچ پیامبر و حجتی آن را بناء نمی کند.
غیبت للطوسی:ص 206،الخرائج و الجرائح:ج1 ص453،بحارالانوار:ج52 ص323

و امام صادق (ع) فرمودند : اگر قائم قیام کرد ، مسجد الحرام را ویران می کند تا اینکه آنرا به اساس و پایه و بنیاد اولیه خود برگرداند.و مقام را به موضعی که در آن بوده بر می گرداند و دستان بنی شیبه را قطع می کند و آنها را بر کعبه آویزان می کند و روی آنها می نویسد : اینان دزدان کعبه هستند.
الارشاد:ج2 ص383،اعلام الوری:ج2 ص289،بحارلانوار ج 52 ص338

و اصبغ گفت : امیرالمومنین علی (ع) فرمودند : در حدیثی بدانجا رسید که به مسجد کوفه از تزئینات و زخرف و گل پخته شده ساخته بودند ، پس فرمودند : وای بر کسی که تو را ویران ساخت و وای بر کسی که ویرانی تو را آسان کرد و وای بر کسی که تو را با مواد پخته شده ساخت که موجب تغییر قبله ی نوح شده است.خوشا به حال کسی که ویرانی تو را با قائم اهل بیتم شاهد بوده ، آنها مختار امت با ابرار عترت هستند.
غیبت للطوسی:ص473،بحارالانوار ج52 ص332،معجم احادیث الامام المهدی ع:ج3 ص111

و از عمرو بن جمیع گفت : از ابا جعفر باقر (ع) در مورد خواندن نماز در مساجدی که دارای نقش و نگار و نقاشی هستند سوال کردم ، پس امام (ع) فرمودند : متنفرم از آن و آن برای من ناپسند است ولیکن امروزه به شما آسیبی نمی رساند.و اگر عدل بر پا (قیام قائم) شود آنگاه خواهید دید که چگونه با آنها رفتار می کند.
الکافی:ج3 ص368،تهذیب الاحکام:ج3 ص253،وسائل الشیعه:ج5 ص207،بحارالانوار:ج52 ص374

و احادیث به این اشاره دارند که امام مهدی (ع) مساجد را به سادگی زمان رسول خدا (ص) بر می گرداند تا این که مردم در هنگام عبادت فقط متوجه پروردگار خویش شوند.زیور و آلات و نقاشی و عکسها را از آنها بر می دارد و شاید سقفهای آن ها را به سوی آسمان بگشاید و سقف آن ها را بردارد . آنچه برای اهل دنیا مهم است زیور و آلات و راحت طلبی و استفاده از سیستم سرمایی و گرمایی و در نرمی و رفاهی زیستن می باشد؛لکن آنچه برای پیامبران و اوصیاء (ع) اهمیت دارد توجه به سوی خدا و پیوستن به خداوند است،نه میل به سوی دنیا و زینتهای آن و آن هم با توجه به اهمیت دادن پیامبران و اوصیاء در آبادانی زمین و رفاه حال مردم از نظر اقتصادی است.

صفحات 106 تا 115 کتاب فتنه ی گوساله – جلد دوم ، نوشته ی سید احمدالحسن ع ، وصی رسول خدا (ص) و فرستاده ی امام مهدی (ع)

لینک دانلود این کتاب با حجم یک مگابایت  

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: