یمانی آل محمد، امام احمد الحسن (ع) فرمود: برای يکبار هم که شده با خود منصف باشيد و اين سؤال را از خود بپرسيد: آيا قبل از اينكه از علماى آخر زمان درباره وصى امام مهدى (ع) سؤال کنيد ، از رسول خدا (ص) و ائمه (ع) درباره علماى آخر الزمان سؤال کرده ايد؟ آيا از قرآن درباره موضع گيری علماء پرسيده ايد که موضع تغيير ناپذير آنها در هنگام مبعوث شدن انبياء و اوصياء چيست ؟ آيا از آن قرآن کريم پرسيده ايد كه چه كسى آتش ابراهيم (ع) را شعله ور كرد؟ و چه كسى خواستار قتل عيسى (ع) شد؟ و چه کسانى با نوح و هود و صالح و شعيب و موسى و يونس و تمامى انبياء و اوصياء جنگيدند؟ اگر با خودتان منصف نباشيد و حالا به اين سؤال پاسخ ندهيد پس به زودی در آتش جهنم حتما با اين پاسخ جواب خواهيد داد : ﴿وَقَالُوا رَبَّنَا إِنَّا أَطَعْنَا سَادَتَنَا وَكُبَرَاءنَا فَأَضَلُّونَا السَّبِيلَا ﴾ پروردگارا ما از علما و بزرگان خود اطاعت كرديم پس آنها ما را گمراه ساختند … 67 سوره ی احزاب

مطابق قران کریم، همواره سنت الهی بر این استوار است که عذاب الهی پس از فرستادن یک فرستاده و عدم توجه مردم به هشدارهای او نازل شود:

وَ ما كُنَّا مُعَذِّبينَ حَتَّى نَبْعَثَ رَسُولاً (سوره اسراء، آیه 15)
و ما هرگز (قومى را) مجازات نخواهيم كرد، مگر آنكه فرستاده ای مبعوث كرده باشيم (تا حجت را بر آنها تمام كند.)

این فرستاده در آخر الزمان، همان فرستاده و وصی امام مهدی ع یعنی یمانی ع می باشد که مطابق روایت سرپیچی از ایشان دقیقا مساوی جهنم عنوان شده است.

امام باقر(ع) فرمود : در پرچـمها پرچـمى هدایت یافته تر از پرچم یمانى نیست و آن پرچم هدایت است . چون كه شما را به صاحبتان دعوت می کند ، و اگر یمانى خروج کرد فروختن اسلحه حرام مى شود . و اگر یمانى خروج کرد , بپا خیز بسوی او . که همانا پرچمش پرچم هدایت است . و جایز نیست مسلمانان از او سرپیچى كنند ، و اگر كسى اینكار را انجام دهد از اهل جهنم مى باشد . زیرا که او دعوت به حق و هدایت به راه راست مى كند . الغیبة – محمد بن ابراهیم النعمانی ص 264 . بحار الأنوار ج 52 ص 232

در خصوص دعوت ایشان و تحقق وعده الهی برای پاک کردن زمین نیز، آیات زیادی در قران وجود دارد:

َ يَوْمَ يَأْتي بَعْضُ آياتِ رَبِّكَ لا يَنْفَعُ نَفْساً إيمانُها لَمْ تَكُنْ آمَنَتْ مِنْ قَبْلُ أَوْ كَسَبَتْ في إيمانِها خَيْراً قُلِ انْتَظِرُوا إِنَّا مُنْتَظِرُونَ (158)سوره انعام

[اما] روزى كه پاره اى از نشانه هاى پروردگارت [پديد] آيد، كسى كه قبلًا ايمان نياورده يا خيرى در ايمان آوردن خود به دست نياورده، ايمان آوردنش سود نمى بخشد. بگو: «منتظر باشيد كه ما [هم] منتظريم.» (158)

یعنی پس از روشن شدن نشانه های قطعی مانند صیحه آسمانی، دیگر ایمان آوردن مردم، سودی ندارد، و حتی فردی نیز که برای ایمان خودش کاری نکرده باشد، از عذاب الهی در امان نخواهد بود!

اما عذاب الهی چیست؟؟!!

مطابق روایات در برخی مناطق تا نه دهم و حداقل تا دو سوم مردم از بین خواهند رفت

امام صادق ع فرمودند: این امر محقق نمی شود مگر آنکه، دو سوم مردم از بین بروند، به ایشان گفتم پس چه کسی باقی می ماند، فرمودند، آیا راضی نمی شوید از یک سوم باقی مانده باشید؟؟

امام صادق ع فرمود: پیش از قائم دو مرگ وجود خواهد داشت، مرگ سرخ و مرگ سفید، تا آنکه از هر هفت نفر، پنج نفر از بین بروند، پس مرگ سرخ با سلاح است و مرگ سفید با طاعون.

امام صادق ع فرمودند: این امر محقق نمی شود تا اینکه نه دهم مردم از بین بروند!
بحار الانوار ج 52 ص 244، الغیبة النعمانی ـ ص:274، إلزام الناصب فی إثبات الحجة الغائب عجل الله تعالى فرجه الشریف، ج2، ص: 105، حلیة الأبرار فی أحوال محمد و آله الأطهار علیهم السلام، ج6، ص: 414

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: