آغاز تشكيل لشگر سفياني

آغاز تشكيل لشگر سفياني

بنابر روايات و طبق انچه كه در احاديث وارد شده، سفياني نيروئي است متشكل از غرب و يهود و اعراب به فرماندهي فردي از نسل ابوسفيان با ظاهر و شعار دفاع از اسلام و مسلمانان سني و بر عليه شيعه و با هدف كشتار و ريشه كن كردن شيعيان

آنچه كه امروزه در سوريه در حال اتفاق افتادن است، هرچه جلوتر ميرود، انطباقش با سفياني بيشتر و بيشتر ميشود، بويژه با توجه به اين حقيقت كه به اعتراف اكثر كارشناسان و متخصصين حوزه مهدويت، اكثر علائم ظهور بوقوع پيوسته و فقط مانده علائم حتمي ظهور

بعضي از آخرين اخبار و تحليلهاي مربوط به حوادث سوريه كه در اين رابطه قابل تأمل ميباشدذيلاً آورده ميشود:
—–
امريكا، اسرائيل و اردن

سفر وزیر دفاع آمریکا به اسرائیل با موضوع «نگرانی از ناحیه ایران و سوریه»

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده روز پنج‌شنبه، پنجم مردادماه، از سفر لئون پانه‌تا، وزیر دفاع آمریکا، به اسرائیل و اردن با موضوع «نگرانی‌ها از ناحیه ایران و سوریه» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از جرج لیتل، سخنگوی پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، لئون پانه‌تا در این سفر….با سران دو کشور اسرائیل و اردن دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

آقای لیتل دو کشور اردن و اسرائیل را «متحدان نزدیک» آمریکا توصیف کرده است که همچون ایالات متحده «نگرانی‌هایی مشترک از ناحیه ایران و سوریه» دارند.
————-
چند روز پیش “شیمون پرز”، رئیس رژیم صهیونیستی خواستار تشکیل نیرویی عربی برای براندازی نظام سوریه شده بود و هم اکنون عربستان سعودی متولی اجرای این طرح شده است.
————-
مداخله نظامی خارجی در سوریه ‘بسیار محتمل است

همزمان با ادامه درگيري، گروهی از کارشناسان از افزایش احتمال مداخله نظامی خارجی در سوریه سخن گفته اند….

“موسسه سلطنتی نیروهای متحد برای مطالعات دفاعی و امنیتی” – موسوم به راسی – که یک سازمان پژوهشی بریتانیایی است،

در گزارشی گفته است که تحولات هفته گذشته در سوریه نقطه عطفی در روند تحولات جاری این کشور محسوب می شود

“اینک نوعی مداخله خارجی به مراتب محتمل تر از گذشته است
——————–

مرگ پیش‌نماز وهابی مسجد «ابن عباس» پایتخت عربستان در سوریه + فیلم
خبرگزاری فارس: پیش‌نماز مسجد «ابن عباس» شرق پایتخت عربستان که برای براندازی در نظام سوریه دوشادوش تروریست‌های دیگر می‌جنگید و این کار خود را جهاد فی سبیل الله می‌دانست، در مقابله با ارتش سوریه در حومه حلب کشته شد.

به گزارش فارس، منابع خبری که از تشدید درگیری تروریست‌ها با ارتش سوریه در شهر حلب و حومه آن خبر می‌دهند، اعلام کردند که یک تروریست وهابی که پیش‌نماز مسجدی در شرق پایتخت عربستان است، در درگیری‌های روز گذشته کشته شد.

بنا بر گزارش منابع سوری، وهابی‌ها و سلفی‌های وابسته با القاعده از جمله مهم‌ترین بخش‌های پیکره گروهک‌های تروریستی در سوریه هستند که با فتاوای مفتی‌های وهابی سعودی به سوریه اعزام می‌شوند.

بنا بر گزارش دام‌پرس، محمد الحربی وهابی 24 ساله پیش‌نماز مسجد «ابن عباس» در شرق ریاض پایتخت عربستان سعودی است.

دام پرس افزود که محمد الحربی ساکن حی الملز است و به همراه سه نفر دیگر از گروهک موسوم به «گردان الخضراء» در رویارویی با یگانی از ارتش سوریه که در حال حرکت به سوی حلب بود کشته شد.
——

الرأی به نقل از نزدیکان بشار اسد:
طـرح براندازی حکومت سوریه و اشغال دمشق خنثی شد
خبرگزاری فارس: یک روزنامه کویتی فاش کرد که مقامات نزدیک به رئیس جمهوری سوریه تاکید کردند که انفجار مقر امنیت ملی سوریه و ترور سران امنیتی، فقط بخشی از یک طرح بزرگ‌تر برای براندازی و اشغال دمشق بود

الرأی به نقل از این منابع افزود: یگان‌های متحرکی هستند که به نقاط اساسی-راهبردی که اصلا ربطی به سرنگون کردن نظام سوریه ندارد، حمله کرده‌اند. این موضوع، دلیلی دیگر است بر اینکه آنچه در سوریه جریان دارد، تلاشی است برای تضعیف کردن سوریه در مقام یک کشور و خارج کردن کلی آن از معادله مقاومت و محور بازدارندگی است که این محور شامل ایران و حزب‌الله هم می‌شود.

الرأی در ادامه به نقل از منابع نزدیک به حزب‌الله نیز نوشت که «در صورت ورود اسرائیل به خط [رویارویی] مقاومت همچنان که قبل از این هم اعلام کرد، و اکنون دوباره اعلام می‌کند که مقابل دخالت نظامی اسرائیل یا ناتو علیه سوریه، دست روی دست نمی‌گذارد.

این منابع فاش کردند که «قصد اسرائیل برای ورود مستقیم به رویارویی با سوریه روز به روز به عمل نزدیک‌تر می‌شود اما نمی‌دانند که این ماجراجویی موفقیتی برای او در پی ندارد زیرا سوریه در سنگر خود تنها نیست.

این منابع به سخنان سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله اشاره کردند که اخیرا اعلام کرد «سلاح‌هایی که حزب‌الله استفاده کرد سوری است و ساخت سوریه است برای همین حزب‌الله در کنار کسانی که در جنگ تابستان 2006 [33 روزه] کنارش ایستادند، علیه اسرائیل خواهد ایستاد».

این منابع به الرأی اعلام کردند که «جنگ، فقط سوریه درگیر آن نیست، بلکه جنگ، جنگ ما هم خواهد بود».
————-

راديو فردا:
تظاهرات سلفی‌ها در لبنان؛ درخواست برای مسلح شدن در مقابل حزب الله

شهر ساحلی صيدا در جنوب لبنان جمعه شاهد اعتراض‌های خيابانی، تحصن، بستن راه‌ها و حضور علنی افراد مسلح اسلامگرای سلفی بود. اين تظاهرات هم زمان با دعوت يکی از روحانيون سلفی لبنانی برای مسلح شدن هوادارانش در مقابل گروه حزب الله شيعی روی داده است.

به گزارش خبرگزاری رويترز، شيخ احمد الاسير که يک اسلامگرای لبنانی است و در هفته‌های اخير پس از رهبری تظاهرات و تحصن‌هايی در محکوميت سرکوب اعتراض‌ها در سوريه و ضديت با حزب الله لبنان، توجه‌ها را به خود جلب کرده، در خطبه‌های نماز جمعه گفت: «يا گروه خود را مسلح می‌کنيم يا تمام اسلحه بايد تحت حاکميت دولت قرار گيرد.»

اشاره احمد الاسير به سلاح حزب الله لبنان است که شماری از گروه‌های سياسی لبنانی تا کنون خواستار خلع آن شده‌اند. حزب الله لبنان اما می‌گويد که سلاحش برای مقاومت در مقابل اسرائيل است.

برای پنجمين هفته پياپی، هوادران شيخ احمد الاسير تحصنی در راه‌های داخلی شهر صيدا به راه انداختند. تفاوت تحصن اين هفته با هفته‌های گذشته اين است که تلاش شد به اتوبان‌های خارجی کشيده شود، مساله‌ای که باعث شد مسير ارتباطی صيدا با جنوب لبنان بسته شود. حضور افراد مسلح در تحصن هم پديده‌ای جديد بود.

به گزارش رویترز، هواداران الاسير تابلوهايی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «نه به سلطه سلاح.» تابلوهای ديگری نيز در «محکوميت تجاوزهای نيروهای دولتی سوريه به خاک لبنان»، در دست تحصن کنندگان سلفی بود.

به گزارش تلويزيون لبنانی الجديد، اقدام‌های الاسير و هوادارانش، خشم شماری از ساکنان شهر صيدا را برانگيخت و آن‌ها را به خيابان‌ها کشاند. آن‌ها با بستن برخی از راه‌ها به وسيله لاستيک‌های مشتعل، تابلوهايی در محکوميت حرکت الاسير و اعتراض به برخورد نکردن نيروهای امنيتی با او و هوادارنش حمل کردند.

اسامه سعد يکی از رهبران سنی مذهب همپيمان حزب الله در صيدا، در کنفرانسی خبری، فعاليت‌های الاسير و هواداران سلفيش را توطئه‌ای به منظور «به آشوب کشيدن لبنان و منطقه» توصيف کرد.

اولين حضور علنی احمد الاسير در تظاهرات چند هفته پيش سلفی‌ها در بيروت پايتخت لبنان عليه نظام بشار اسد رئيس جمهور سوريه بود.

به نظر می‌رسد، دولت لبنان که تا کنون سعی کرده اين کشور را از رخدادهای سوريه دور نگاه دارد، در مقابل آنچه که در صيدا روی می‌دهد دست بسته است. پيشتر مراون شربل وزير کشور لبنان در کنفرانسی خبری گفته بود: «پايان دادن به تحصن‌های صيدا بيش از ۳ دقيقه زمان نمی‌خواهد اما چه کسی مسئوليت رخدادهای پس از آن را برعهده می‌گيرد؟»
——————

سعود الفیصل : تا زمانی که حزب الله سلاح در اختیار دارد، گفتگویی وجود نخواهد داشت، مشکل لبنان حزب الله است، لبنان باید از دست حزب الله خلاص شود، ما فکر می کردیم، آمریکا می تواند ایران را مهار کند، اما مذاکرات نتیجه ای نداشت، البته به نظر می رسد، آنها با غیر از زور کنار نمی آیند، در صورت شکسته شدن هیبت ایران، هیبت حزب الله نیز در لبنان می شکند.

————
ايران و حوادث سوريه:

به گزارش مشرق به نقل از دیپلماسی ایرانی، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه گفت که تلاش برای سرنگونی نظام اسد و تغییر نظام در آن جزئی از یک بازی ژئوسیاسی بزرگ‌تر در منطقه است که در نهایت ایران را هدف قرار می‌دهد. وی تاکید کرد، بسیار ضروری است که بازیگران بین‌المللی این سناریو بدانند وارد کردن سوریه به یک جنگ داخلی طولانی مدت بر امنیت منطقه‌ و جامعه جهانی تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.
————-

ورود جبهه مقاومت در امر سوريه

سردار جزايري: ورود دوستان سوريه ضربات قاطعي به دشمنان و ارتجاع عرب وارد مي كند

معاون امور بسيج و فرهنگ دفاعي ستاد كل نيروهاي مسلح، گفت: هنوز هيچ يك از دوستان سوريه و جبهه بزرگ مقاومت وارد عرصه نشده اند و چنانچه اين اتفاق روي دهد، ضربات قاطعي به جبهه دشمن و به خصوص عرب هاي منفور وارد خواهد شد.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني معاونت فرهنگي و تبليغات دفاعي ستاد كل نيروهاي مسلح، سردار سيدمسعود جزايري پيرامون شكست مجدد استكبار جهاني در جبهه سوريه، اظهار داشت: جبهه بزرگي از عوامل شيطان بزرگ و كشورهاي زبون تحت قيموميت آمريكا و صهيونيزم جهاني جنگي همه جانبه را عليه دولت و ملت سوريه به راه انداختند،…..
جزايري در ادامه افزود: هنوز هيچ يك از دوستان سوريه و جبهه بزرگ مقاومت وارد عرصه نشده اند و چنانچه اين اتفاق روي دهد ضربات قاطعي به جبهه دشمن و به خصوص عرب هاي منفور وارد خواهد شد…

وي افزود: جاي تعجب است چگونه ارتجاع منطقه همه موجوديت خود را در پاي آمريكا، انگليس و رژيم صهيونيستي به قربانگاه برده است…
وي افزود: البته هدف جنگ نرم آمريكا صرفا مردم و دولت سوريه نيست و ساير كشورهاي دوست را نيز تحت پوشش دارد.

————
عربستان متولی اجرای طرح اسرائیل شد/ درخواست تشکیل نیروی نظامی برای حمله به سوریه
خبرگزاری فارس:
رژیم سعودی همسو با رژیم صهیونیستی خواستار نشست سران کشورهای اسلامی برای تشکیل نیرویی مشترک جهت تدارک حمله نظامی به سوریه شد.

به گزارش فارس، هفته‌نامه المنار در خبری اعلام کرد که سران رژیم سعودی، قطر و ترکیه با نظارت واشنگتن در حال تماس با کشورهای عربی و اسلامی هستند تا آنها را به شرکت در نشستی بین المللی جهت براندازی نظام سوریه دعوت کنند.

منابع آگاه می‌گویند که هدف از برگزاری این نشست تشکیل نیرویی عربی – اسلامی مشترک جهت به خدمت گرفتن آن علیه نظام سوریه تحت عنوان “حمایت از غیر نظامیان و جلوگیری از جنگ داخلی” در سوریه است.

در حالی که وظیقه کشورهای اسلامی حمایت از قدس در مقابل اشغالگری رژیم صهیونیستی است نه حمله به یک کشور اسلامی این منابع تاکید کردند، قرار است وظیفه این نیرو حفظ امنیت کشور سوریه و نظارت بر از بین بردن زرادخانه های غیر متعارف سوریه و حمایت از شورای معارضان سوری موسوم به “شورای ملی سوریه” باشد تا حاکمیت خود را برسراسر این کشور اعمال کند و پس از پاکسازی ارتش سوریه در ساختار آن بازنگری و تجدید نظر کند.

محافل دیپلماتیک عربی گفتند که این طرح تا پیش از پایان ماه اوت در قبال سوریه به اجرا گذاشته خواهد شد تا گام دیگری در راه براندازی نظام سوریه و از طریق ایجاد شکاف بین ارتش و مردم این کشور برداشته باشد.

قرار است در تبلیغ این طرح و این نیروی مشترک رسانه‌های وابسته عربی و غربی نقش مهمی ایفا کنند تا با القای مفید بودن اجرای این طرح و ورود این نیرو به مردم سوریه راه را برای حضور آن در این کشور هموار کنند.

این محافل دیپلماتیک عربی پیش‌بینی می‌کنند، این طرح در نشست فوق العاده سران کشورهای اسلامی که اواسط اوت در عربستان سعودی برگزار خواهد شد و ریاض خواستار آن شده تقدیم و به شرکت‌کنندگان در نشست ارائه شود.

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: