آیا شهادت و گواهی خداوند برای اطمینان از صدق دعوت یمانی ع کافی نیست؟

از دیگر دلایل اثبات حقانیت سید احمد الحسن (ع) به اینکه وی وصی و فرستادۀ امام مهدى علیه اسلام است، شهادت خداوند بوسیله استخاره با قران در مورد حقانیت وی است. با توجه به اینکه خدای سبحان منزه از آنست که نسبت به کسی که از او طلب نـــــــــصیحت می نماید، خیانت نماید

مسلماً تمامی مردم در مسألۀ بررسی روایات و غیره گمان می کنند چون تخصص ندارند، نمی توانند حقانیت این موضوع را از طریق روایات درک کنند و لذا متحیر می مانند .

استخاره به قرآن از روشهای امداد غيب خداوند نسبت به بندگان م

يباشد كه خداوند متعال هر بنده اى را كه بخواهد با آن تأييد مي كند ، و ما وراى قدرت بشر ميباشد ، و شما اى بنده هاى مسلمان به قران پناه ببريد و از خداوند نصيحت بخواهيد چونكه قران ناصح امين ميباشد، و عجيب است كه انسان از خداوند خواستار نصيحت باشد و سپس به خداوند تهمت بزند ، سبحان الله ، سبحان الله، سبحان الله.

از امام صادق (سؤال شد ): گرامی ترین بندگان در نزد خداوند متعال کیست؟

حضرت فرمود: کسی که بیشتر به یاد خدا بوده و ییشتر از همه مطیع او باشند .

سؤال شد پس مبغوض ترین و منفور ترین بندگان نزد خداوند کیست ؟

آن حضرت فرمود : کسی که خدا را متهم میکند ؟!

راوی سؤال کرد :آیا امکان دارد کسی خدای خود را متهم کند ؟

امام فرمود بله ؛ کسی که استخاره کرده و آنچه خیرش بوده پیش آمده ولی او اکراه دارد از آنچه پیش آمده و از نتیجه استخاره عصبانی و غضبناک است این چنین فردی است که خدای خود را متهم میکند !
وسائل الشيعة ج : 8 ص : 80

بنابراین این روش اثبات از ساده ترین و محکمترین دلایل تأیید حقانیت سید احمد الحسن(ع) می باشد…..

آیا تا الان کسی را دیده اید که بگوید دربارۀ من از خدا بوسیلۀ شهادت عالم ملکوت و شهادت قران سؤال کنید؟؟؟ آیا این خود بالاترین دلیل بر حقانیت ایشان(ع) نمی باشد؟؟؟

امام صادق (ع) می فرمايند : استخاره را همانگونه كه سوره های قران را ياد می گرفتيم استخاره را همانگونه ياد می گرفتيم .و برای من فرقي نمی كرد اگر استخاره گرفتم بر چه وجهی قرار می گرفت . وسائل الشيعةج1ص67 / بحارالأنوار ص225ج88 / فتح الأبواب ص159

امام صادق ع مى فرمايند : هركس استخاره خدا را قبول كند و به آن راضى به آنچه خدا براى او خواسته باشد، خداوند براي او خير خواهد. وسائل الشيعة ج1ص63 / وسائل الشيعةج7ص80 / الكافي ص241ج8 / بحارالأنوار ص256ج88

اما آیه با استخاره به قران می توان حجت الهی را شناخت و این موضوع در روایات اهل بیت ع سابقه ای دارد؟؟

علی بن معاذ گفت من به صفوان بن یحیی گفتم چگونه بر (امامت) علی (یعنی امام رضا ع) مطمئن شدی، گفت: نماز خواندم و دعا کردم و استخاره کردم و بر ایشان اطمینان پیدا کردم!
كتاب غيبت شیخ طوسي:ص 55.

و در مورد یمانی ع استخاره در روایتی از مولا علی ع نیز وارد شده است که اگر در باره وی استخاره کردید و خدا برای شما نسبت به حقانیت ایشان، خیر، خواست، هرگز او را رها نکنید ( توجه شود لفظ مهدی، برای سید یمانی ع نیز در روایات بکار رفته است: حذيفه گويد : شنيدم که رسول الله (ص) درباره مهدی فرمود : همانا با او بين رکن و مقام بيعت می کنند و اسمش احـــــــــــــــمد و عبد الله و مهدی است . اين سه اسم نامهای او می باشند . الغيبة – طوسي ص 470 . بحار الأنوار ج 52 ، ص 291. )

سليمان بن بلال گويد: امام صادق عليه السّلام از پدر خود و او از پدر خويش و او از حسين بن علىّ عليهم السّلام روايت كرده كه آن حضرت فرمود: مردى نزد امير المؤمنين عليه السّلام آمد و به او عرض كرد: اى امير مؤمنان ما را از مهدى خود(یمانی) آگاه كنيد، پس آن حضرت فرمود: هنگامى كه رفتنى ها بروند و منقرض شوند و مؤمنان اندك شوند و آشوبگران از ميان بروند پس همان وقت همان وقت است، آن مرد عرض كرد: اى امير مؤمنان اين مرد از كدام قوم است؟ فرمود: از بنى هاشم از بلند مقامترين طوائف عرب است و از دريائى كه از هر سو آبها بر آن سرازير است ، اما نگاهى كه پناهگاه پناهجويان است و معدن زلال آن است بدان گاه كه همه تيره و ناصفا شوند، هنگامى كه مرگ شبيخون زند او را ترسى در دل نباشد و چون مرگ روى نمايد سستى و ناتوانى از خود نشان ندهد، و در ميدان نبرد و زور آورى آنجا كه دليران پشتشان به خاك آيد، عقب نشينى نكند، دامن همّت به كمر زده و پر جمعيّت و پيروزمند و شير بيشه شجاعت باشد كه ريشه كن كننده ستمگران، پشتوانه اى استوار و مردانه و شمشيرى از شمشيرهاى خدا باشد، سالار و پرخيرى است كه بزرگ شده خاندان جلالت و شرف است و ريشه مجد و بزرگواريش در اصيل ترين ريشه ها باشد، پس تو را هيچ موجب انصرافى- آن كسى كه به سوى هر فتنه اى شتابان بگريزد و آن كس كه اگر سخن بگويد بدترين سخنگو است و اگر خاموش نشيند خباثتها و فسادها در اندرون دارد- از بيعتش منصرف نكند. سپس آن حضرت به توصيف مهدى عليه السّلام بازگشت و فرمود: ساحت و درگاهش از همه شما گشاده تر و دانش او از همه شما فزونتر است و خويشان و نزديكان را بيش از همه شما سركشى مى كند و حفظ پيوستگى مى نمايد، پروردگارا برانگيخته شدن او را مايه به درآمدن و سر رسيدن دلتنگى و اندوه قرار ده و به واسطه او پراكندگى امّت را جمع ساز،

پس اگر خداوند (پس از استخاره) براى تو خير خواست پس عزم خود استوار گردان

و اگر در راه رسيدن به خدمت او توفيق يافتى از او به ديگرى باز مگرد، و هر گاه به سويش راه يافتى از او در مگذر، (پس از اين سخنها) آه برآورد- و در اين حال با دست خويش به سينه خود اشاره نمود- و فرمود: چه بسيار به ديدن او مشتاقم .
كتاب الغيبة – محمد بن إبراهيم النعماني – ص 221 – 222

نحوه استخاره:

پس از استعاذه حقیقی و با همه وجود از شر شیطان لعین، سه بار سوره توحید، سه بار صلوات، ذکر استخاره:

اَللّهُمَّ اِنّی تَفَأَّلْتُ بِکِتابِکَ، وَ تَوَکَّلْتُ عَلَیْکَ، فَاَرِنی مِنْ کِتابِکَ ما هُوَ مَکْتُومٌ مِنْ سِرِّکَ الْمَکْنُونِ فی غَیْبِکَ.
خدایا به کتاب تو تفأّل می زنم (و استخاره می کنم) و بر تو توکّل می کنم، پس تو نیز از کتاب خود، آن چه در نهان غیب تو پنهان است، به من نشان بده.

سپس قرآن را بگشا و از صفحه اوّل سمت راست، سطر اوّل مقصود خودت را از خدای سبحان بخواه.

و الحمدلله رب العالمین

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: