نامه یک مکزیکی به دکتر قدیری ابیانه در مورد اسلام


نامه یک مکزیکی به دکتر قدیری ابیانه در مورد اسلام :

سلام دکتر قدیری

کتاب شما تحت عنوان “این است اسلام” (به زبان اسپانیایی) را مطالعه کردم. قسمتی از کتاب که خیلی خوشم آمد جایی است که اشاره می کند که اسلام شناخت را ترغیب می کند. “جوهر قلم عالم از خون شهید بالاتر است”. اینکه اسلام بر منطق استوار است.
چه خوب که در ایران زنان از فرصت برابر با مردان برای تحصیل در دانشگاه برخوردارند. خوشم نمی آید که کلیسای کاتولیک بر دگماتیسم مذهبی و تحمیل استوار است و نباید هیچ سوالی را مطرح کنند زیرا می گویند که خدا ناراحت می شود اگر تو سوالی بپرسی. بر عکس در اسلام طرح سوال امر خوبی است که موجب نزدیکی بیشتر به خدا می شود.

همچنین از موضع اسلام در مورد زنان خوشم می آید. زیرا به خاطر خوبی ها و هوش و دانششان ارزشمند محسوب می شوند و نه به خاطر بدن و فیزیک اندامشان. این بسیار مهم است، زیرا در غرب این ارزشها فراموش شده اند. زنان دراینجا مورد توجه واقع می شوند و در اکثر موارد به آنها شغل داده می شود به خاطر اینکه پاهایشان را در لباس های خیلی کوتاه به نمایش می گذارند. و این دلیل توجه مردان به آنها است، نه به خاطر تفکرشان. مثلا در فیس بوک زنان عکس های خود را با لباسهای تحریک کننده شهوات قرار می دهند ولی تفکراتشان را در مورد زندگی منتشر نمی کنند.
درک می کنم که در کتابتان توضح می دهد که اسلام به دنبال عدالت است و نه بردگی….

هفته گذشته در یک برنامه خبری که “اولین برداشت” (Primer Impacto) نام داشت گزارشی داشت از لاتینی های مقیم آمریکا و بویژه میامی، جایی که لاتینی های ضد فیدل کاسترو و چگوارا زندگی می کنند. آنها در یکی از برنامه های تلویزیونی شان برنامه ای تحت عنوان “خطر ایرانی” با موزیک وحشت پخش کردند مبنی بر اینکه در مکزیک، ونزوئلا و بولیویا دولت ایران وارد مسائل سیاسی شده و در آخر این باور را به بینندگان لاتینی القاء می کردند که دولت ایران خطری برای جهان است. از این برنامه خوشم نیامد زیرا حقیقت ندارد. خطر ایالات متحده آمریکا است که به دنبال ایجاد جنگ در همه جهان است.
من خودم را دوست اسلام و ایران محسوب می کنم. من یک متفکر آزاد هستم و مایلم شما را مورد حمایت قرار دهم.

دوست من آقای … یک کاتولیک است و اخیرا سفری به مراکش داشت. کتاب شما تحت عنوان “این است اسلام” را به وی دادم. خیلی خوشش آمد. او در مورد بودائیسم تدریس دارد و به من پیشنهاد داد که نوعی مرکز مطالعاتی اسلام و سایر ادیان را در شهر تاکسو Taxco (مکزیک) راه بیاندازیم. از این پیشنهاد خوشم آمد زیرا اینگونه می توانیم اسلام را ازطریق این شهر توریستی گسترش دهیم.

دوست دیگرم ویکتور … یک روحانی انگلیکان است. او در کنار ساندینیستهای نیکاراگوئه به جنگ چریکی می پرداخت و می خواهد بیشتر در مورد اسلام بداند. طرفدار مذهب آزادیبخش است. سفارش می کنم با او در ارتباط باشید. اکنون در مکزیک زندگی می کند.
فکر میکنم که اگر مردم دین حقیقی را عمل کنند جهان روی صلح را خواهد دید.
سایت شما رادیدم. خوشم آمد. امیدوارم جنابعالی به زودی اطلاعات بیشتری در مورد اسلام و ایران برای lk بفرستید.
دوست شما.

منبع :   http://ghadiri.ir/post/495
این مطلب به نقل از سایت دکتر قدیری ابیانه http://www.ghadiri.ir/ می باشد.

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: