ظاهر شدن كف دست يكي از نشا نه هاي قطعي ظهور قائم و منجي

لينك سايت رسمي ناسا (سازمان هوا فضاي آمريكا) در خصوص تشريح چگونگي پيدايش اين كف دست:

http://www.nasa.gov/mission_pages/chandra/multimedia/photo09-025.html

در تصوير فوق، توده‌اي از ستارگان در تصاوير به شكل دست درآمده‌اند، و ناسا (سازمان هوا و فضاي آمريكا) آنرا نتروني ناميده است.

قابل توجه آن كه ناسا توده‌ي ستاره‌هاي پيوسته شده در اين تصوير را شبيه يك دست طبيعي معرفي كرده و در لينك‌هاي خارجي ديگر، همين عكس را به نامهاي ديگر، مثل: دست خدا (Hand of God) و يا دست بزرگ (A Large Cosmic Hand)  ناميده‌اند…

خبر فوق از ناسا نقل شده و اين تصوير از تاريخ  ۲۰۰۹ قابل رؤيت بوده است و تاكنون به وسيله‌ي ۸۰ تلسكوپ از نقاط مختلف زمين رصد گرديده است. لازم به ذكر است كه اين تصوير از طريق نرم‌افزار رصد آسمان گوگل (Google Sky) نيز از طريق كاربران اينترنتي قابل مشاهده بوده است.

تصوير نجومي دست خدا، يك جسم كوچك نجومي با ضخامت ۱۲ مايل است كه چنين صحنه‌ي زيبايي را در سحابي اشعه‌ي X به وجود آورده است و محدوده‌ي آن ۱۵۰ سال نوري از وسط عكس است. اين تصوير توسط تلسكوپ اشعه‌ي X چاندرا گرفته شده است. اين جسم بسيار جوان است و يك تب اختر با انرژي بسيار بالا را در درون خود دارد.

تب اختر: چرخش يك ستاره الكترومغناطيسي (نوتروني) است كه به سرعت مانند PSR B1509-58 يا B1509 از خود پرتو تابش الكترومغناطيسي و انرژي ساطع مي‌كند.

فضاي اطراف شكل به شدت داراي ساختار پيچيده و جذاب است و به صورت يك دست بزرگ كيهاني در آمده است. در اين تصوير انرژي سطح پايين، قرمز، طيف متوسط، سبز و قسمت‌هاي با انرژي بالا، آبي رنگ هستند.

ستاره شناسان فكر مي‌كنند كه B1509 هزار و هفتصد سال دارد و در فاصله‌ي ۱۷۰۰۰ سال نوري از ما واقع شده است.

ستاره هاي نوتروني از ستاره‌هاي حجيم، زماني كه از خود ماده به بيرون مي دهند و متلاشي مي‌شوند، ساخته مي‌شود.

B1509 هفت بار در ثانيه به طور كامل به دور خود مي‌چرخد و انرژي شگفت آوري را به سرعت به محيط اطراف خود آزاد مي‌كند. شايد دليل اين امر ميدان مغناطيسي آن است كه ۱۵ تريليون بار از ميدان مغناطيسي زمين قوي‌تر است.

B1509 تركيبي از چرخش سريع و ميدان مغناطيسي قوي است و يكي از قوي‌ترين ژنراتورهاي كيهان است. اين ژنراتور بادهاي يوني و الكتروني را از ستاره‌ي نوتروني دور مي‌كند. همان طور كه اين ژنراتور الكترون‌ها را از سحابي مغناطيسي مي‌راند انرژي آنها در نقاط دور دست سحابي‌هاي تازه ايجاد مي‌كند.

اين نشانه آن قدر مورد توجه فضانوردان واقع شد كه نام اين سحابي را دست خدا يا Gods Hand گذاردند.

يكي از مهم‌ترين علائم و نشانه‌هاي آخرالزمان، ظهور كف دستي است كه در آسمان ظاهر مي‌شود و اين علامت، يكي از پنج علامت حتمي و قطعي است كه پس از ظهور آن، يقين پيدا خواهيم نمود كه هم اكنون در آخرالزمان قرار داريم.

امام صادق(ع) فرمود : نداء حتمي است، و سفياني حتمي است، و يماني حتمي است، و قتل نفس زكيه حتمي است، و كف دستي كه در آسمان ظاهر مي‌شود حتمي است. غيبت نعماني، ص 262، بحار الأنوار، ج 52، ص 233

امام رضا(ع) فرمود: قبل از اين امر سفياني و يماني و مرواني و شعيب بن صالح و كف دست خواهند بود. غيبت نعماني ص 253، بحار الأنوار ج 52 ص 233

در ويدئوي ذيل مي‌توانيد گفتگوي كارشناس ناسا با مجري شبكه سي ان ان را مشاهده فرمائيد كه چگونگي تصوير برداري اين كف دست را توضيح مي‌دهد:

Advertisements

2 thoughts on “ظاهر شدن كف دست يكي از نشا نه هاي قطعي ظهور قائم و منجي

Add yours

 1. منظور این بوده که همه مردم عام و خاص توانایی دیدن کف دست رو بصورت زنده و با دو چشم خود خواهند داشت نه با تلسکوپ و فیلم و عکس که معلوم نیست ساختگی باشه یا نه.
  کمی تعقل….

  1. سلام گرامی

   در احادیث گفته شده ظاهر شدن کف دستی در (((افق آسمان))) ، ضمنا خداوند با یک نشانه با همه ی مردمان زمین صحبت نمی کند
   برای هر منطقه ای نشانه است از قدرت خداوند
   و الان هم ما در عصر حجر نیستیم دوست عزیز که اتفاق افتادن در یک نقطه از زمین را فقط همان نقطه و حوالی اش ببینند و در حال حاضر همه ی جهان می توانند ببینند این خبر رو

   شما تنها به این نشانه اکتفا کرده اید و به خاطر همین خیلی مسائل برای شما شبهه ناک هستند

   یا علی

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: